Myśl dnia


Wiele się w naszym życiu dzieje, wiele się dzieje przez przypadek, ale wiele również dzieje się przez uprzedni fakt zaplanowania sytuacji czy też zdarzenia. Przez nasze życie przewija się wiele sytuacji, wielu ludzi spotykamy na naszej drodze, znaczna część tych ludzi już o nas nie pamięta, o innych my zapomnieliśmy.
Czy zastanawialiście się  kiedyś, dlaczego ludzie przychodzą i odchodzą? Dlaczego przy nas pozostają tylko nieliczni, nazywani przyjaciółmi? Ludzie umierają, odchodzą, obrażają się, a czasami zwyczajnie stracili nasz numer telefonu, nasz adres, i nie mają możliwości się odezwać.
Ktoś kiedyś określił życie ludzkie jako pociąg, który zatrzymuje się na pewnych stacjach, stacji jest wiele, tam spotykamy różnych ludzi, jednak następuje moment kiedy ludzie wysiadają, lub my dotarliśmy do celu i odchodzimy. Czy pamiętacie wszystkich swoich przyjaciół z dzieciństwa?, przedszkolne, wczesnoszkolne sympatie, swoje pierwsze miłości, pierwszego najlepszego przyjaciela? Bliskich, którzy odeszli?

Długi wstęp, ale zastanówmy się dlaczego tychże ludzi już z nami nie ma, dlaczego nasze/wasze drogi się rozeszły? Powody bywają różne, często są to odmienne poglądy, różne spojrzenie na rzeczywistość, inny odbiór informacji. Zmieniamy przyjaciół, najbliższych, z którymi spędzamy czas. Taka jest kolej rzeczy wynikająca z natury człowieka. Gatunek ludzki potrzebuje zmian, z resztą wszystko, co chce się rozwijać potrzebuje zmian. Od narodzin do dorosłości wiele się w życiu człowieka dzieje, wprowadzane są zmiany.
Każdy kto chce się rozwijać musi coś zmieniać. A ludzie to zaakceptują albo nie, od Ciebie tylko zależy czy wprowadzisz zmianę bez akceptacji czy też poddasz się woli kogoś innego. W drugą stronę jest podobnie, jeżeli stanowisz hamulec dla drugiego człowieka, przyjaciela, partnera to nie licz na długoletnią przyjaźń, miłość, czy inną relację. Ludzie potrzebują wolności. Jeżeli im jej nie dasz to na pewno odejdą, wcześniej lub później. Dlatego ludzie są,odchodzą, i pamięć o nich zanika. W naszym sercu jednak pozostają osoby, o których nie zapomnimy nigdy, o których pamiętać będziemy aż do końca życia, jak będzie nam to dane, ludzi których będziemy wspominać, chwalić, podziwiać, pomimo faktu, że nasze drogi się rozeszły z różnych powodów. Są też tacy, którzy pozostali przy nas, akceptują i szanują nasze poglądy, naszą religię, zachowanie, obyczaje, kulturę. Są tacy, z którymi mamy ochotę spędzić całe życie. Tym ludziom w swoim życiu serdecznie dziękuje.

Bywają w życiu sytuacje, które chcesz wykorzystać, bywają również momenty, kiedy musisz zdecydować, czy chcesz poświęcić przyjaźń, miłość, utratę kontaktu dla własnych celów, czy też zaprzepaścić szansę dla przyjaźni i drugiej osoby. Są momenty  kiedy nie ma zawahania bo sytuacja jest na tyle ważna i przy tym klarowna, że bez wahania podejmujemy decyzję, ale kiedy już następuje ta chwila zastanowienia warto pamiętać, że człowiek jest tylko człowiekiem, ludzie odchodzą, nic nie dzieje się bez przyczyny i na dodatek koniec jest dopiero wówczas, gdy wszystko ułoży się po Twojej myśli.


Comments