Co by było gdyby... ?

Pojawiła się dzisiaj na demotywatorach inspiracja do rozwinięcia tematu "Co by było, gdyby.." I właśnie, przed nami seria pytań wprowadzająca do post: Co byś zrobił, gdybyś się nie bał? Co byś zrobił, gdyby żadne zasady i reguły nie obowiązywały? Co byś zrobił wiedząc, że jutro kończy się Twoje życie? Co byś zrobił, gdybyś nie zwracał uwagi na opinię innych? Co byś zrobił, gdybyś byś bogaty? Co byś zrobił będąc władcą? Co byś zrobił gdybyś miał możliwość zrobienia wszystkiego? Co byś zrobił, gdybyś mógł zmienić świat? Co byś zrobił, gdybyś miał pewność, że swoim zachowaniem nie skrzywdzisz nikogo? Co byś zrobił, wiedząc, że absolutnie nic Cię nie ogranicza? Co byś zrobił, wiedząc, że wszystko co robisz prowadzi do osiągnięcia celów? Puść wodzę swojej fantazji. Wyobraź sobie teraz uczucia jakie Ci towarzyszą w osiąganiu swoich pragnień. Jaki jesteś szczęśliwy, jaka radość Tobą zawładnęła.

Wszystko o czym byś może pomyślałeś przed momentem to Twoje marzenia. Najskrytsze pragnienia, które wciąż w Tobie są i nie zostały jeszcze spełnione. Może to właśnie moment, aby pomyśleć o ich realizacji?
Ile z tych rzeczy zaplanowałeś, ale skutecznie, sam albo ze względu na duży wpływ innych na Twoją osobę, stłumiłeś gdzieś po drodze swojego życia?
W tym momencie wkrada się wspomniany na początku demot: Co byś zrobił, gdyby można było cofnąć czas? Czy miałbyś na tyle odwagi, aby nadać nowy sens swojemu życiu? Kim byś się stał? Dokąd byś poszedł? Kto by kroczył z Tobą?
A może jesteś w 100% usatysfakcjonowany ze swoich osiągnięć, z komfortu jaki posiadasz, ze stylu życia jaki prowadzisz. Być może jesteś tym, kim zostać zawsze chciałeś, masz przy sobie tego, z kim chciałeś spędzić całe życie lub jego część!
Ciekawe pytanie, Co byś zrobił, gdybyś mógł cofnąć czas? Ludzie nie zastanawiają się nad tym, gdy ich życie jest w pełni takie, o jakim marzyli. O tym myślą Ci, którzy coś w życiu przegapili, nie wykorzystali przemykające nieopodal szansy, lub z różnych powodów nie dane im było kroczyć własną drogą. Być może strach, być może niemoc, zasady, reguły i zakazy - najczęstsze przyczyny ludzkiego odwrotu.
Jeżeli nie udało Ci się dokonać wielu rzeczy, które chciałbyś zrobić, osiągnąć, pomyśl o przyczynie, która Ci nie pozwala na realizację celu. Cóż najlepszą odpowiedzią na wszystkie pytania jest zwyczajne: zrób to! Jeżeli trzeba zaplanuj, zainwestuj, działaj! Samo się nie zrobi. Ale nie zawsze samo powiedzenie: będzie dobrze - da nam tą dobrać.
Warto zastanowić się nad przyczynami, które powodują, że we własnym życiu nie czujemy się wygodnie, że chcemy coś zmienić. Czasami jest to zwykła chęć zmiany, a czasami niezaspokojona podświadomość. Temat pozostawiam do interpretacji indywidualnej.

Na koniec całkiem sympatyczna, wg mnie, dla ucha melodia~~~~~~~oOo~~~~~~~

Mówią, że na nic nie jest za późno
Póki się żyje, póki się chce.
Byle zarazić Ciebie tym dreszczem.
Odpowiedz: co robić chcesz?

Jaki pomysł masz, by wypełnić stan?
Którą drogą pójdziesz tam
Spełnić swoje "ja"?
Co byś zrobił, gdybyś się nie bał?

~~~~~~~oOo~~~~~~~


Comments