Podążaj za marzeniami

Dzisiaj troszkę więcej oderwania od rzeczywistości, mogłoby się wydawać, a jednak nie do końca. Czym tak na prawdę są marzenia? Dlaczego nie mamy tego, co chcemy bardzo mieć? Co przyczynia się do ich spełniania lub też nie? Czy aby na pewno marzenie to oderwanie od rzeczywistość?
Pierwsze, co będzie nam potrzebne do precyzyjnego opisu tematu to definicja marzenia.
Otóż, wg słownika j. polskiego:
Marzenie: 
1. Dowolne przypadkowe kojarzenie wyobrażeń; fantazjowanie, rojenie; obraz myślowy czegoś upragnionego, przedmiot pragnień i dążeń; dążenie, pragnienie.
2. Występujący podczas snu bezładny ciąg myśli i wyobrażeń, nie podlegających prawom logiki ani zasadom przestrzenno-czasowym (zwykle w wyrażeniu: marzenie senne).


Tak więc krótko mówiąc, czym jest marzenie? Dosłownie naszym myśleniem. Naszym myśleniem, twórczym i sprawczym. Cokolwiek sobie wyobrażamy, jakkolwiek fantazjujemy. Jakby tego nie ująć, to można powiedzieć, w dużym uproszczeniu, że wszystko co sobie jesteśmy w stanie wyobrazić, pomyśleć, jest w stanie się spełnić. Co działa na spełnienie marzeń? Podświadomość. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, z faktu, iż sami przywołują do siebie szczęście czy też nieszczęście. To czy wstaniesz rano rozpromieniony/a i radosny, czy też zatroskany i "z muchami w nosie" zależy tylko od nastawienia.
Dlaczego warto mieć marzenia? Jeżeli nie wiesz do kąd iść, to jak masz ruszyć z miejsca? Marzenia są Ci potrzebne do wyznaczania celów. Do określenia tego, co chcesz robić.
Podświadomość jest jak kelner, podaje nam to, o co poprosimy. Prośmy zatem o to, co dla nas najlepsze. Skomplikowany jest proces działania naszej podświadomości, nie jest to tematem tego posta więc pozwolę sobie opuścić omówienie tematu. Wyjaśnię tylko, iż podświadomość poprzez nasze życie, to co się w nim dzieje, wszelkie wydarzenia, daje nam to, co od niej oczekujemy. Ważne jest zatem to, o co prosimy naszą podświadomość, czyli to, co sobie wyobrażamy, to o czym marzymy! Zamawiaj więc same najlepsze rzeczy - czyli zacznij marzyć jasno określając cele, za którymi później będziesz podążał.

Jak sprecyzować marzenie, aby na brało ono sensu i nie zostało odebrane przez naszą podświadomość jako przeczenie tego, co chcemy uzyskać? Czyli, dlaczego marzenia się nie spełniają:
Głównym powodem, dla którego nasza podświadomość źle interpretuje nasze myśli, cele, jest stosowanie negacji w zdaniach. Nasz umysł nie zna słowa nie, nie rozumie przeczeń, miesza się , kiedy dostaje sprzeczne informacje i wykonuje zadanie tak, aby było wykonane zgodnie z poleceniem, jak wiadomo nie zawsze zgodnym z naszym oczekiwaniem.

Przykładowo, mówiąc, nie chcę być chory, dajemy sygnał naszej podświadomości o chorobie, kiedy dorzucimy do tego jeszcze warunki atmosferyczne, bo np jest morko, zimowo lub jesiennie to utwierdzamy nasz umysł, w tym, iż jest zima.
Skoro jest zima, zła pogoda, to ludzie chorują, jeżeli inni chorują to dlaczego Ty masz być zdrowy? - pomyśli podświadomość. - Dam Ci chorobę. przecież o nią prosiłeś.
Nie jest istotne w tym momencie dla Twojej podświadomości, że ty chcesz być zdrowy, gdyż użyłeś słowa: chory, choroba. Na nasz umysł nie działa przeczenie: NIE - nie istnieje.
Lepiej zatem użyć tego stwierdzenia w inny sposób, mówiąc np. Pragę być zdrowy/a.  Chcę być Zdrowy/a.

Ważne jest prawidłowe, pozytywne zapisanie celu, marzenia. Daje to większą gwarancję odniesienia sukcesu.
W jednej z książek udało mi się znaleźć doskonały przykład, na wyjaśnienie działania podświadomości.
Wykonaj teraz polecenia:

1. Nie myśl teraz jak brzmią słowa Narodowego Hymnu Polskiego"
2. Nie myśl o róży. 

Jaki kolor ma róża, o której pomyślałeś? A co z Twoimi słowami hymnu? Nuciłeś/aś po cichu?
Tak właśnie działa podświadomość. Nie rozpoznaje słowa NIE. Polecenie wyraźnie brzmiało: nie rób tego.. A ty i tak zrobiłeś. Twoja podświadomość robi to zawsze, nieświadomie. To już jest wyższy poziom twojego umysłu.
Przestań zatem myśleć o tym, czego nie chcesz. Pomyśl o tym, czego chcesz!

Czas na drugą część definicji marzenia. 
Marzenie - występujący podczas snu bezładny ciąg myśli i wyobrażeń, nie podlegających prawom logiki ani zasadom przestrzenno-czasowym (zwykle w wyrażeniu: marzenie senne).

Nie podlega prawą logiki. 

Wszystko, co pojawiło się w waszym życiu, zostało przyciągnięte. Przyciąganie - moc, jedno prawo, które obowiązujące dla wszystkich. Wszystko, co posiadamy, zostało przyciągnięte przez wizje i obrazy wytworzone w głowie. Wielcy ludzie od zawsze o tym wiedzieli. Dlaczego 10% ludzi zarabia 96% wszystkich pieniędzy na świecie? To nie przypadek. To sekret, który oni rozumieli. Najważniejsza jest koncentracja myśli, to czego chcemy, co czyni absolutnie przejrzystą w naszym umyśle i od tego miejsca zaczyna się działanie przyciągania. Przyciągamy to, o czym myślimy.
Myślisz, o kimś nieustannie - przyciągniesz go, Myślisz o podwyższ - przyciągniesz ją.
Podsumowując - myśli staja się rzeczami.
Myśli mają częstotliwość  Każda myśl ją ma. Można zmierzyć myśl, dlatego należy myśleć o czymś w kółko, wyobrażać sobie w umyśle swoje marzenie. Wyobrażając sobie jak to wygląda emitujemy fale o określonej częstotliwości. Myśli wysyłają ten magnetyczny sygnał, który tworzy z nami sprzężenie zwrotne. To zawsze działa. W każdym czasie i z każdym.
Właśnie dzięki częstotliwością ludzie przyciągają się do siebie. Wybór partnera nie jest przypadkowy, kreują go Twoje myśli! Tak jest ze wszystkim. Z bogactwem, z podróżami. Interesujący temat do rozwinięcia w innym terminie.
Całkiem interesujący do poczytania wydają się być artykuły:
Na koniec jeszcze jedno, krótkie ćwiczenie.

Ćwiczenie: 

Ćwiczenie ma na celu pokazać, jak bardzo duży jest wpływ marzeń na naszą podświadomość.
  1. Weź kartkę papieru. Podziel ją na 3 części (każdą podpisz odpowiednio: Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość) 
  2. Na każdej z części wypisz swoje marzenia. 
  • Przeszłość: Opisz swoje marzenia z przeszłości, swoje dziecięce plany i chęci, wszystko to o czym marzyłeś/aś jak byłeś/aś małym dzieckiem (mogą to byś zabawki, wycieczki, przyjaciele, ulubiony pokój) 
  • Teraźniejszość: Wypisz, wszystko to, co chciałeś mieć w wieku, w którym teraz jesteś (+/- 5lat). Napisz o swojej pracy, szkole, znajomych, miłości, rodzinie, 
  • Przyszłość: Wypisz wszystkie marzenia na przyszłość (podróże, rodzina, szkoły, praca, wygląd, itd)

Pamiętaj, aby uwzględnić wszystko, co ma dla ciebie wartość, co chciałeś/aś osiągnąć  mieć, posiadać, robić! To bardzo ważne. Pozwoli Ci to uświadomić sobie ile udało Ci się już marzeń zrealizować, a ile jeszcze czeka na realizację.

___________________________
na podst. filmu "The Secret"
A.Śmigielski: Podążaj za marzeniamiComments