"W pogoni za szczęściem"


Krótka refleksja na temat filmu: Miałam okazję ostatnio oglądać "W pogoni za szczęściem". Czy film mi się podobał? Nie koniecznie, ale zawarta w nim idea w pełni do mnie przemówiła. Film prezentuje życie młodego człowieka, ojca, stażysty, borykającego się z przeciwnościami losu. Mężczyzna widzi jednak swój cel, jego marzenie nie pozwala mu zrezygnować z realizacji planów, powoduje wzmożony wysiłek i większy wkład w wykonywaną pracę.
Przez życie idzie wraz z synem, nie mając pieniędzy na mieszkanie, hostel - pomieszkują w przytułku dla bezdomnych. Czasami noce spędzają w autobusach. Zaledwie pięcioletni syn nie rozumie powodu, dla którego tak muszą żyć, ale jego zaufanie do ojca jest tak duże, że chłopiec nie skarży się w większym wymiarze.
Film pokazuje, jak determinacja, realizacja celów, wbrew wszelkim przeciwnością, doprowadza do spełniania marzeń. Nie ważne jak nisko człowiek może upaść, jeżeli ma odpowiednie zaparcie w sobie to jest w stanie osiągnąć więcej niż ktokolwiek inny mógłby sobie wyobrazić!

Comments