Pozytywne myślenie daje pozytywne rezultaty - TWOJE MYŚLI KSZTAŁTUJĄ TWOJE ŻYCIE

Pozytywne myślenie daje pozytywne rezultaty. Myśl E.Maszke wg książki: Odwieczne prawa życia.
W swojej książce p. Elżbieta stara się uświadomić czytelnikowi jak ważne jest odpowiednio pozytywne myślenie, jaki wpływ na nas mają nasze słowa.
Autorka podkreśla, że pozytywne myślenie to nie jakiś wymysł a jedynie prawda, którą poleca wcielić w życie.
Różnica pomiędzy pozytywnymi a negatywnymi myślami przedstawia się za pomocą ilości energii, siły oraz chęci jaką posiadamy podczas wykonywania danych czynności.
Autorka radzi, aby wyrobić w sobie nawyk pozytywnego myślenia. Będąc przekonanym, że wszystko co tylko sobie zamarzysz - spełni się życzenie.
Gdybym nie sprawdziła na sobie, na swoim życiu takiej teorii, która doskonale prezentuje się w książkach  a dla większości ludzi jest tylko pustym marzeniem, za pewne też bym sobie żyła w przekonaniu, że może się coś kiedyś dobrego w moim życiu wydarzy, ale nie koniecznie od zaraz i wcale niekoniecznie z mojej woli.
Wszystko o czym wspominam opiera się na pracy umysłu. Istotna jest praca nad swoim umysłem. Nad swoimi celami. Od tego, w jakim stopniu Twój umysł jest przez Ciebie kontrolowany, zależy jak bardzo będzie chętny do współpracy.
Sama po sobie wiem, że początki nie są łatwe.
Kilka wskazówek, które pomocą Ci przetrwać w dążeniu do zmiany nawyków myślowych:

  • W pierwszej kolejności zmień swoją modlitwę. Nie zależnie od tego jak się modlisz, czy się modlisz, z jakimi intencjami. To Twoja osobista sprawa. Musisz jednak widzieć, że podczas modlitwy ważne jest odpowiednie dobranie słów. Nie będę się rozpisywała co do treści. Poleca w tym momencie książkę: J.Murphy: Potęga podświadomości. 
  • Niech modlitwa stanie się dla Ciebie pomocą, wsparciem. Powtarzaj ją ilekroć potrzebujesz jej wsparcia. 
  • Nie słuchaj innych. Nie możesz brać pod uwagę de-motywujących słów bliskich, znajomych. Jeżeli jesteś dla kogoś ważną osobą, to on/ona zrozumie, że chcesz wprowadzić zmiany. Ten kto się nie zmienia się nie rozwija.
  • Postaw sobie cele. Tak abyś widział po co to wszystko robisz.
Jeśli nie nauczysz się kontrolować swoich myśli to będziesz ciągle doświadczał niekontrolowanych skutków, jakie niosą one ze sobą. Oczywiście, pozytywne myślenie nie oznacza, że w Twoim życiu zabraknie przykrych spraw, to tak nie działa - życie będzie konfrontować Cię z przeciwnościami. Traktuj je jak wyzwania, dzięki którym nauczysz się czegoś więcej. 
E. MASZKE Odwieczne prawa życia

Comments