Jak osiągnąć szczęście?

1. Uśmiechaj się jak najczęściej - uśmiech sprawi, że ludzie w Twoim otoczeniu będą postrzegać Cię jako bardziej pozytywną osobę, szczęśliwą - to również Tobie więcej szczęścia.

2. Dotrzymuj danego słowa - zarówno sobie jaki i innym. Jeżeli obiecałeś lub chociaż powiedziałeś, że możesz coś zrobić - zrób to! Dotrzymując danego słowa zarówno sobie jak i innym będziesz z siebie dumny i inni również będą dumni z Ciebie.

3. Myśl i mów pozytywnie - znajdując pozytywne aspekty w każdej sytuacji, a wtedy wszystko wyda Ci się łatwiejsze i wspanialsze.

4. Pomagaj innym ludziom - bo największą radością jest dawanie czegoś od siebie innym. Zaczynając od dzielenia się z potrzebującymi pieniędzmi, kończąc na poświęceniu swojego czasu dla kogoś, bo "szczęśliwy ten, kto umie dzielić się z innymi".

5. Bądź zawsze pozytywny - łatwo jest pracować nad swoim myśleniem pozytywnym, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli, lecz trudniej gdy jest ciężko. Staraj się pracować nad sobą cały czas, bo najbardziej kształtujesz się w chwilach, kiedy myślisz pozytywnie pomimo tego, że wszystko się sypie.

6. Planuj - pomoże Ci to na efektywniejsze wykorzystanie czasu. Wykonując swoje zadania bez planu, robisz w tym samym czasie tysiące innych, zbędnych rzeczy, a to powoduje, że tracisz drugie tyle czasu, ile normalnie potrzeba na wykonanie tego zadania. Planując i trzymając się tego planu możesz później wykorzystać zaoszczędzony czas na wypoczynek, spacer, relax.

7. Całkowicie wyeliminuj wyrażenia: "nie mogę", "nie chcę". Zastąp je słowami: "potrafię", "zrobię to", "uda mi się".

8. Wykonaj to, co zaplanowałeś sobie - nie ma nic gorszego niż odkładanie na potem. Zwlekanie oddala od Ciebie Twój cel.

9. Często zaglądaj w przyszłość - taką przyszłość, jaka sobie wymarzysz. W swoim planie dnia uwzględnij czas na wyobrażanie sobie siebie w przyszłości. Nie traktuj tego elementu jako coś dodatkowego. Niech to będzie twój codzienny rytuał.

Weź się garść i Powodzenia!

Tekst pochodzi z książki E. Maszke: Weź się w garść

Comments